Hakkımızda

Mücevher İhracatçıları Birliği olarak, Ticaret Bakanlığı’na bağlı İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri çatısı altında, yarı-kamu ve kar amacı gütmeyen yapımızla faaliyet gösteriyoruz.

Uluslararası alanda sektörün daha iyi tanıtılmasını sağlamak, sektörel işbirlikleri kurmak, ülke menfaatlerini gözeterek sektörün ihracat hacmini büyütmek, üye firmaların ihracata yönelik faaliyetlerine rehberlik etmek, ihracatçıların mesleki ilişki ve faaliyetlerini düzenlemek, yabancı alıcıların Türkiye’de doğru üreticilerle buluşmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz.

Türkiye’den potansiyel ihracat pazarlarına ticaret heyetleri ve çeşitli ülkelerden Türkiye’ye alım heyetleri düzenliyor, birliğimizin hedeflerine ulaşmasında kilit rol oynayabilecek kuruluşlarla işbirliği yapıyoruz.

Bu yıl 48.sini düzenlediğimiz İstanbul Mücevher Fuarı’nda 1250’den fazla yerli ve yabancı firmaya ev sahipliği yaptık. Dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alan fuarda 120 ülkeden 30 bin ziyaretçi ve Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinden toptan mücevher satınalmacısının katıldığı VIP Alım Heyeti düzenledik.

İhracatta elde ettiğimiz başarılar ve dünya mücevher pazarındaki etkin rolümüz sayesinde, diyalog ortağı olarak içinde yer aldığımız “ASEAN Gems & Jewellery Association Conference 2019” a bu yıl İstanbul’da ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı gururluyuz.

8-12 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan zirvede ASEAN üye ülkeleri ve sektörel diyalog ortaklarının da yer alacağı yirminin üzerinde ülkenin Mücevher İhracatçıları Birlikleri Başkanlarını ve en önemli ithalatçılarını ağırlayacak olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz.

Saygılarımla,

mustafa kamar imza

Mustafa Kamar
Mücevher İhracatçıları Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Mücevher İhracatçıları Birliği


Dış Ticaret Kompleksi A-Blok Kat:2 Çobançeşme Mevkii, Sanayi Caddesi Yenibosna - Bahçelievler, İstanbul

Konferans Sekretaryası - Capital Events


Krizantem Sok. No:96 2. Levent - Beşiktaş / İstanbul